سوالات پرتکرار

اگر در بین سوالات جواب خود را پیدا نکردید با پشتیبانی آنلاین ببرینو مطرح کرده یا با ما تماس بگیرید

فرستنده

برنده

ببرینو چیست؟

ببرینو یک سامانه جدید پستی فرد به فرد و مطمئن است که به منظور صرفه جویی هزینه های ارسال فرستنده ها و همچنین درآمدزایی برای مسافران طراحی شده است. ببرینو یک سرویس مستقل و غیر دولتی است که با تکیه بر مجموعه کاربران احراز هویت شده و حقیقی به خدمات حمل و نقل بسته ها و کالاهای مجاز می پردازد.

چرا باید از ببرینو استفاده کنیم؟

ببرینو سرویسی است که در مقایسه با خدمات سنتی تحویل مزایای بسیاری دارد: به مسافران (برنده ها)، با پرداخت هزینه حمل مرسوله ها (هنگام مسافرت با ماشین ، قطار ، هواپیما ، کشتی ... حتی روی دوچرخه) و کاهش هزینه های سفر شان، کمک می کند. علاوه بر مزایای اقتصادی ، ببرینو به محافظت از محیط زیست نیز کمک می کند. بلطف ببرینو با کاهش تعداد حمل و نقل و سفرهای اضافی، میزان انتشارCO2 به همراه مقدار سوخت سالانه کاهش می یابد. ببرینو سرویسی است که در مقایسه با خدمات سنتی تحویل مزایای بسیاری دارد: به مسافران (برنده ها)، با پرداخت هزینه حمل مرسوله ها (هنگام مسافرت با ماشین ، قطار ، هواپیما ، کشتی ... حتی روی دوچرخه) و کاهش هزینه های سفر شان، کمک می کند. علاوه بر مزایای اقتصادی ، ببرینو به محافظت از محیط زیست نیز کمک می کند. بلطف ببرینو،ئ با کاهش تعداد حمل و نقل و سفرهای اضافی، میزان انتشارCO2 به همراه مقدار سوخت سالانه کاهش می یابد.

آیا عضویت و یا استفاده از سامانه ببرینو رایگان است؟

بله! می توانید از بستر آنلاین بصورت کاملا رایگان استفاده کنید و (به زودی) نسخه های iPhone و Android را هم به صورت کاملاً رایگان در اختیار کاربران قرار میدهیم. ببرینو به منظور بهبود و گسترش خدمات، فقط هنگام تراکنش های مالی برای هر درخواست ارسال در سامانه درصدی را به عنوان هزینه ی تراکنش (جدول هزینه ها) دریافت خواهد کرد.

آیا می توانم از ببرینو در تلفن همراه خود استفاده کنم؟

بله، وب سایت ببرینو به گونه ای طراحی شده است که با تلفن همراه و کامپیوتر قابل استفاده باشد و به زودی اپلیکیشین ببرینو برای iPhone و Android نیز منتشر خواهد شد. به راحتی و در هر کجا که هستید می توانید به صورت کاملا رایگان به سامانه ببرینو دسترسی پیدا کنید.

ببرینو چگونه کار می کند؟

به منظور کاهش دردسرهای ارسال و حمل کالا برای کاربران، استفاده از سامانه ببرینو تا حدامکان بسیار ساده و آسان طراحی شده است. برای اطلاع از نحوه استفاده از سامانه به ویدیو مراجعه کنید. اگر قصد دارید در هزینه های سفرتان صرفه جویی نمایید: جزئیات سفر خود (سفر) را در سامانه ببرینو وارد نمایید. مبدا و مقصد ترجیحی بسته خود را جستجو کنید و یا منتظر پیشنهادی از سمت یک فرستنده بمانید (توصیه می کنیم برای تسریع در روند یافتن بسته مورد نظر خود همواره از ابزارجستجوی سامانه ببرینو استفاده کنید ). هنگامی که ارسال کننده با شما تماس می گیرد، می توانید تصمیم بگیرید که پیشنهاد او را بپذیرید یا نه (و توافق کنید که کجا و چه زمانی برای تحویل بسته ملاقات کنید). مشخصات کالا را با موارد ذکر شده در صفحه درخواست ارسال کنترل نمایید و مطابقت آن را با اطلاعات داده شده، تایید کنید (از جمله اندازه و وزن آن ، مبدا و مقصد بسته). سفر خود را به اتمام برسانید و بسته را طبق توافق به گیرنده تحویل دهید و تایید تحویل را درخواست نمایید. توصیه می کنیم در خواست کنید که کالا را در حضور شما بررسی نمایند و تایید تحویل را در سامانه ببرینو انجام دهند. با تایید تحویل بسته مبلغ توافق شده ظرف 72 ساعت به حساب شما منتقل خواهد شد. به ببرینو برای بهبود کیفیت سرویس امتیاز دهید ، ارسال کننده هم به شما امتیاز خواهد داد. شما رسما یک برنده هستید! برای کسب درآمد بیشتر سفر بعدی خود را از همین حالا با ببرینو به اشتراک بگذارید!

چگونه می توانم در ببرینو ثبت نام کنم؟

می توانید به دو روش در ببرینو ثبت نام کنید: با استفاده از حساب فیسبوک یا گوگل خود: اگر تصمیم دارید از طریق فیسبوک یا گوگل ثبت نام کنید ، فقط با یک کلیک تمام اطلاعات خود را به طور خودکار همگام سازی می کنید. با استفاده از آدرس ایمیل خود: فقط باید مراحل زیر را دنبال کنید و قسمت های مورد نیاز مانند نام ، تاریخ تولد و رمز ورود را تکمیل کنید. پس از ثبت نام، بمنظور راستی آزمایی و ایجاد اعتماد ، از شما دعوت می شود تا صفحه خود را به روز کنید. این به شما کمک می کند تا به راحتی با سایر کاربران ارتباط برقرار کرده و از سرویس استفاده کنید. به طور خاص، برای استفاده از سرویس کامل ، باید اطلاعات تکمیلی (مانند شماره تلفن تایید شده، اطلاعات بانکی، آدرس و کپی پاسپورت یا کارت ملی) را وارد کنید، این کار به ببرینو در تأیید مشخصات شما و اعتماد بخشیدن به ارسال کننده ها کمک می کند. به یاد داشته باشید، کلیه اطلاعات و داده های شخصی شما در بستر ببرینو کاملاً محرمانه است و هرگز منتشر یا به اشخاص ثالث منتقل نخواهد شد. برای تایید حساب کاربریتان، از شما میخواهیم مقررات و قوانین ما را بپذیرید و به شما توصیه می کنیم دستورالعمل های ببرینو را با دقت بخوانید تا از نحوه عملکرد سرویس مطلع شوید. آیا برای استفاده از خدمات باید ثبت نام کنم؟ آیا ثبت نام رایگان است؟ پیش از ثبت اطلاعات تکمیلی می توانید به سامانه ببرینو دسترسی پیدا کنید. با این حال ، برای تعامل با سایر اعضا و استفاده از خدمات ارسال و ثبت درخواست، ثبت نام کامل و تکمیل مشخصات کاربری لازم است. پس از تکمیل مشخصات درخواستی، شما عضوی از انجمن ببرینو خواهید بود و می توانید فوراً سفرها یا ارسال های خود را منتشر کنید. تاکید میکنیم که ثبت نام در سامانه ببرینو کاملاً رایگان است.

چگونه از اطلاعات شخصی من استفاده خواهید کرد؟

اطلاعات شخصی شما تنها در بانک اطلاعات ببرینو ذخیره اطلاعات شخصی شما تنها در بانک اطلاعات ببرینو ذخیره و محافظت می شود و به هیچ وجه با اشخاص ثالث یا سایر کاربران به اشتراک گذاشته نخواهد شد. و محافظت می شود و به هیچ وجه با اشخاص ثالث یا سایر کاربران به اشتراک گذاشته نخواهد شد. من یک کودک یا نوجوان هستم. آیا می توانم از ببرینو استفاده کنم؟ برای استفاده از ببرینو باید حداقل 18 سال داشته باشید. استفاده یک کودک یا نوجوان در هر مرحله از خدمات ببرینو غیر قانونی است. با این حال، اگر نوجوان هستید و می خواهید از ببرینو استفاده کنید ، پیشنهاد می کنیم از والدین یا سایر بزرگسالان مسئول بخواهید از این سرویس برای شما استفاده کنند. مطابق با شرایط و ضوابط، ببرینو در هیچ صورت مسئولیتی در قبال عواقب مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به استفاده از خدمات توسط اشخاص زیر سن قانونی را نخواهد داشت.

آیا می توانم از طرف شخص دیگری از این سرویس استفاده کنم؟

یکی از اصول کلیدی در ببرینو این است که هر کاربر دارای سن قانونی باید حساب کاربری خاص خود را داشته باشد. در نتیجه، نمی توانید از حساب کاربری شخص دیگری برای استفاده از خدمات ببرینو استفاده کنید. این امر برای اطمینان از سلامت، ایمنی و مسوولیت پذیری جامعه ببرینو ضروری است. تمامی کنترل های مربوطه (به عنوان مثال شماره تلفن، حساب های شبکه های اجتماعی) برای اطمینان از مطابقت هر حساب کاربری با یک شخص حقیقی انجام می شود. به هر حال، تمام این تمهیدات جهت تامین اطمینان برای شماست. اگر تصمیم دارید بسته ای را حمل کنید یا تحویل دهید، تأییدهای انجام شده توسط تیم ما در انتخاب مشتری یا تسویه حساب احتمالی، ضروری است. اگر شخص دیگری در زمان تحویل بسته حاضر شد، می توانید بلافاصله فرایند را لغو کنید و به پشتیبانی آنلاین ببرینو اطلاع دهید. برای بسته های توافق شده نیز همین امر وجود دارد: اگر ارسال کننده یک کالای کاملاً متفاوت از مورد توافق شده در هنگام تحویل را ارائه نمود، سریعا فرایند را لغو کنید و به تیم پشتیبانی آنلاین ببرینو اطلاع دهید. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی ، پروفایل شما نباید توسط شخص دیگری استفاده شود. بنابراین بسیار مهم است که هر کاربر دارای حساب کاربری خود باشد. تنها کمتر از یک دقیقه زمان میبرد تا یک حساب کاربری ایجاد کنید. همچنین، در هنگام تحویل کالا، نمی توانید از حساب کاربری متفاوت از حساب خود استفاده کنید، زیرا شما مسئولیت تکمیل تحویل کالا و پاسخگویی به ارسال کننده را خواهید داشت.

چرا بهتر است که یک عکس به حساب کاربری خود اضافه کنم و چگونه آن را بارگذاری کنم؟

ببرینو سرویسی است اجتماعی مبتنی بر فرهنگ اعتماد متقابل که افرادی با فرهنگ های مختلف را به صورت امن و قابل اطمینان به هم مرتبط میکند. بنابراین، مهم و اطمینان بخش است که به سایر اعضا اجازه دهید شما را بشناسند و به راحتی تشخیص دهند، هم در سیستم ببرینو و هم در هنگام تحویل مرسوله. تصویر حساب کاربری شما هنگام انتخاب برنده یا ارسال کننده نیز بسیار مهم است: با داشتن یک عکس حساب کاربری واقعی، شانس بیشتری برای دیده شدن در سیستم جستجو ، کسب اعتماد و دستیابی به توافق خواهید داشت! به صفحه حساب کاربری خود بروید و روی "بارگذاری عکس حساب کاربری" کلیک کنید، سپس تصویری از رایانه یا موبایل خود انتخاب کنید و تأیید کنید (قالب های پشتیبانی شده عبارتند از: jpeg ، gif ، png با حد مجاز 1 مگابایت). توصیه هایی برای تصویر حساب کاربری: باید یک تصویر از نزدیک باشد فقط شما در تصویر ظاهر شوید باید شبیه چهره کنونی شما باشد تاریک و غیرقابل شناسایی نباشد هدف این است که عکسی بگیرید که به دیگران اعتماد به نفس بدهد اما مهمتر از همه اینکه شما در هنگام ملاقات با کاربران دیگر به راحتی قابل تشخیص باشید! اگرچه اجباری نیست ، اما توصیه می کنیم از یک عکس حساب کاربری استفاده کنید زیرا برای دیگرکاربران ببرینو که درخواست شما را تایید می کنند این یک مورد مهم برای جلب اعتماد است.

گزینه "ورود با حساب کاربری فیسبوک یا گوگل" چیست؟

این گزینه امکان ثبت نام و دسترسی به ببرینو را به روشی ساده تر و سریعتر فراهم می کند. اطلاعات کلیدی که به حساب کاربری فیسبوک یا گوگل خود اضافه کرده اید برای ایجاد یک حساب کاربری در ببرینو با ما به اشتراک گذاشته می شود. علاوه براین، از طریق این گزینه فقط با یک کلیک، پروفایل شما با اطمینان تر و کامل تر می شود. به یاد داشته باشید ، ببرینو هرگز به حساب کاربری فیسبوک یا گوگل، بدون رضایت شما، پیامی ارسال نخواهد کرد.

من از ببرینو ایمیل دریافت نمی کنم، چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر از ببرینو ایمیل دریافت نمی کنید، مطمئن شوید که: با آدرس ایمیل صحیح ثبت نام کرده اید. در صورت استفاده از جیمسل، پیام های ارسال شده توسط ببرینو در برگه جیمیل شما به "اجتماعی" یا "تبلیغات" ختم نمی شوند. پیام های ارسال شده توسط ببرینو به "هرزنامه" (Spam) ختم نمی شوند. در این صورت ، پیام ما را در پوشه باز کنید و "این پیام ایمن است" یا "هرزنامه نیست" را انتخاب کنید.

می خواهم حساب کاربری ام را ببندم ، چه کاری باید انجام دهم؟

آیا بازخورد منفی دریافت کرده اید که آن را ناعادلانه می دانید یا مسئله دیگری وجود دارد؟ پیش از انجام هر کاری لطفا با تیم پشتیبانی ببرینو تماس بگیرید تا با هم یک راه حل پیدا کنیم! در غیر این صورت، در هر زمانی (به جز در زمان انجام یک تراکنش) اگر می خواهید حساب خود را ببندید ، میتوانید به صفحه کاربری خود دسترسی پیدا کنید و روی دکمه "بستن حساب" کلیک کنید.

برنده بودن (مسافر) یعنی چه؟

برای ببرینو ، برنده (مسافر) کسی است که سفر خود را در سامانه ببرینوثبت می کند و به طور همزمان تصمیم می گیرد بسته ای را از طرف شخص دیگری (ارسال کننده) با خود حمل و درآمد کسب کند. جزئیات سفر خود را اینجا وارد کنید و از هم اکنون با حمل بسته ها درآمد کسب کنید.

چرا باید از ببرینو به عنوان برنده استفاده کنم؟

ببرینو به شما امکان می دهد با کاربرانی که می خواهند مرسوله ای را به مقصد سفر شما برسانند در ارتباط باشید. به این ترتیب می توانید در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. همچنین در صورتی که تمایل دارید در کار نیک و کمک به یک همنوع مشارکت کنید، مشخصات سفر خود را ثبت کنید و با تماس با تیم ببرینو به ارسال این بسته ها کمک کنید، شاید سلامت و آینده همنوعی در گرو کار نیک شما باشد. به جای استفاده از سیستم های سنتی و پر دردسر، شما هستید که برنده خواهید بود.

چه وسایلی را می توانم حمل یا ارسال کنم؟

در مورد آنچه می توانید حمل یا ارسال کنید ، تنها قانون واضح، سخت و سریع این است: شما می توانید هر چیزی را حمل یا ارسال کنید ، مگر اینکه در لیست کالاهای غیرقانونی کشور مبدا و یا مقصد باشد. به طور کلی ، مواردی که مجاز نیستند، مخصوصاً هنگامی که با هواپیما سفر می کنید، همان مواردی است که توسط IATA (انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی) منتشر شده است و حمل و نقل آنها بنابر قانون ممنوع است. برای ایمنی همه کاربران سرویس ، لیستی از موارد ممنوعه ( موارد ممنوعه) را بررسی کنید. به شما یادآوری می کنیم که در هر حال ، باید قوانین حاکم بر کشورهای مبدا و مقصد را بررسی کنید.

کجا باید برنده و ارسال کننده/تحویل گیرنده با هم دیدار کنند؟

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که هنگام انتخاب محل ملاقات ، در مکانی باشید که توافق شده است. پیشنهاد ما این است که یک آدرس تحویل را از قبل در هنگام ثبت سفر یا سفارش در سامانه تعیین کنید. همچنین ما توصیه می کنیم قبل از سفر مواردی از قبیل ساعت و روز ملاقات را از پیش تعیین کنید. توصیه می شود که مکانی عمومی را برای ملاقات انتخاب کنید که برای هر دو طرف راحت و امن باشد، مانند ایستگاه قطار، فرودگاه، کافه یا یک مکان عمومی.

آیا می توانم درخواست خود را لغو کنم؟

مطمئناً می توانید درخواست خود را در هر زمان پیش از دریافت آن لغو کنید. در صورت لغو درخواست، موارد زیر در نظر گرفته خواهد شد: انصراف از سفر تا دو هفته قبل از تاریخ سفر، هیچ گونه تبعاتی را متوجه برنده نمی کند ولی برنده باید با هزینه خود بسته را به ارسال کننده عودت نماید. انصراف از سفر از دو هفته تاریخ سفر، بدون دلیل موجه، 20 درصد هزینه حمل در سفر بعدی به عنوان جریمه کسر میشود همچنین برنده باید با هزینه خود بسته را به ارسال کننده عودت نماید. در صورت تکرار این موضوع، حساب کابری برنده مورد نظر مسدود میگردد. برای جلوگیری از بروز هرگونه ناراحتی یا سایر مشکلات، توصیه می کنیم در صورت لزوم هر چه زودتر درخواست خود را لغو کنید. لغو تحویل نزدیک به زمان توافق شده برای فرستنده مشکل ایجاد میکند و منجر به ارایه امتیاز منفی برای شما میشود، بنابراین توصیه میکنیم در صورت نیاز حتما با تیم پشتیبانی ببرینو تماس بگیرید.

چگونه می توانم شکایت کنم یا مشکلی را گزارش کنم؟

اگر از فرایند انجام شده توسط ارسال کننده راضی نیستید ، پس از تکمیل تحویل/سفر، باید در بخش بازخورد به این موضوع اشاره کنید. اگر مشکل جدی تر است و به کمک تیم ما نیاز دارید، می توانید در اینجا با ما تماس بگیرید و ما اطمینان میدهیم که مشکل شما را در اسرع وقت برطرف کنیم.

بازخورد چیست؟

بازخورد کاراترین روشی است که از طریق آن، در جامعه ببرینو اعتماد ایجاد می کنیم. کاربران دیگر، شما را به شخصه نمی شناسند بنابراین انتخاب خود را بر اساس تجربه و بازخوردهای کسب شده توسط شما انجام می دهند. بدیهی است ، شخصی که بازخورد مثبت زیادی دریافت کرده است قابل اعتمادتر و ایمن تر به حساب خواهد آمد!

چگونه می توانم بازخورد بنویسم؟

پس از اتمام تحویل، طرفین می توانند برای هم یک در مهلت تعیین شده (72 ساعت) بازخورد بگذارند. برای انجام این کار چند راه وجود دارد: با پر کردن فرم بازخوردی که به محض اتمام تحویل در صفحه کاربران ظاهر می شود با کلیک کردن بر روی اعلان در داشبورد در بخش "اعلان های من". اگر شما اولین طرفی هستید که بازخورد خود را می گذارد، کاربر دیگر نمی تواند آن را بخواند تا زمانی که بازخورد خود را برای شما گذاشته است و بالعکس. به این ترتیب می توانید تجربه خود را به روشی صادقانه و صمیمانه توصیف کنید. نظر شما به محض دریافت بازخورد از کاربر دیگر منتشر می شود یا اگر این اتفاق نیفتد، پس از 3 تا 5 روز عمومی می شود. بنابراین، اگر بازخورد دریافت کردید، نمی توانید آن را بخوانید مگر اینکه بازخورد خود را بگذارید در سامانه (ظرف حداکثر 3 روز پس از تحویل کالا).

چه موقع باید بازخورد بنویسم؟

در پایان تحویل از شما خواسته می شود تا بازخورد خود را منعکس کنید، خواه کالا را ارسال یا حمل کرده باشید. اگر مرسوله ای را به عنوان فرستنده ارسال کرده اید، بسیار مهم است که تجربه خود را با سایر افراد جامعه ببرینو نیز به اشتراک بگذارید: آیا استفاده از خدمات این کاربر را به سایر کاربران توصیه می کنید؟ اگر کالایی را به عنوان برنده تحویل داده اید، آیا این فرستنده یا این اقلام را برای تحویل به سایر برنده ها توصیه می کنید؟ اگر تجربه خاصی داشته اید، بهتر است همه را در جریان آن تجربه بگذارید و جامعه ببرینو را با بازخورد های خود هر روز امن تر و قابل اتکا تر کنید. با این حال توصیه میکنیم، اگر تجربه بدی داشتید، سعی کنید تا آنجا که ممکن است منصف باشید و تنها در صورتی بازخورد منفی ارسال کنید که فکر می کنید طرف مقابل به تعهدات و مسئولیت های خود مطابق توافق قبلی عمل نکرده است. هرگونه شرایط خارج از کنترل طرف مقابل را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر برنده به دلیل ترافیک زیاد دیر رسیده، این لزوماً بازخورد منفی را توجیه نمی کند. با این حال، اگردرخواست در آخرین لحظه بدون شرح قابل قبولی توسط هریک از طرفین لغو شود، ممکن است بازخورد منفی منطقی تلقی شود.

چرا بازخورد مهم است؟

در سامانه ببرینو برای ساخت جامعه ای امن و قابل اتکا، مهم است که به دلایل مختلف نظرات خود را در مورد ببرینو و کاربران دیگر ارائه دهید: تجربه خود را با بقیه افراد جامعه ببرینو به اشتراک بگذارید تا شناخت همه جامعه ببرینو از کاربران مختلف بیشتر شود. کاربران ببرینو می توانند بر اساس تجربه و بازخورد کاربران دیگر برای ارزیابی آنها، آگاهانه تر تصمیم بگیرند. کمک میکند تا در آینده به یاد داشته باشید که با کدام کاربر در تماس بوده اید. · در بهبود و فرهنگسازی پاسخگویی و مسوولیت پذیری جامعه ببرینو سهیم بوده و بازخوردهای مثبت هم دریافت کنید. هرچه بازخورد مثبت بیشتری دریافت کنید، حساب کاربری شما بیشتر جلب توجه می کند و احتمال تماس با شما را افزایش می دهد.

آیا می توانم بازخوردی را که برای من باقی مانده تغییر دهم یا حذف کنم؟

پس از ارسال بازخورد، نمی توانید آن را ویرایش یا حذف کنید! وقتی بازخورد خود را نوشتید، تیم ببرینو آنرا تایید و منتشر می کند. با این حال، اگر در انتشار بازخورد منفی به شخصی اشتباه کردید، می توانید با ما تماس بگیرید (لینک) و ما این مشکل را حل خواهیم کرد.

من بازخوردی دریافت کرده ام که آن را ناعادلانه می دانم، چه کاری باید انجام دهم؟

دریافت بازخورد منفی هیچگاه خوب نیست، خصوصاً اگر فکر می کنید غیرمنصفانه است. متأسفانه، حتی اگر احساس شما را درک کنیم، نمی توانیم بازخورد را حذف یا تغییر دهیم. هر بازخورد، نظر و تجربه کاربران دیگری را منعکس می کند و نقش مهمی دراعتمادسازی و نیز بهبود ببرینو ایفا میکند. با این حال ببرینو به شما این امکان را میدهد که به بازخورد منفی پاسخ و دلایل خود را توضیح دهید تا دیگران بتوانند آن را بخوانند. همه اعضای انجمن ببرینو به طور مستقل با یکدیگر تعامل دارند. برای حفظ احترام و یکپارچگی جامعه کاربران ببرینو، ما تنها نظرات سیاسی، توهین آمیز، نژادپرستانه یا تبعیض آمیز را منتشر نخواهیم کرد. دریافت بازخورد منفی هیچگاه خوب نیست، خصوصاً اگر فکر می کنید غیرمنصفانه است. متأسفانه، حتی اگر احساس شما را درک کنیم، نمی توانیم بازخورد را حذف یا تغییر دهیم. هر بازخورد، نظر و تجربه کاربران دیگری را منعکس می کند و نقش مهمی دراعتمادسازی و نیز بهبود ببرینو ایفا میکند. با این حال ببرینو به شما این امکان را میدهد که به بازخورد منفی پاسخ و دلایل خود را توضیح دهید تا دیگران بتوانند آن را بخوانند. همه اعضای انجمن ببرینو به طور مستقل با یکدیگر تعامل دارند. برای حفظ احترام و یکپارچگی جامعه کاربران ببرینو، ما تنها نظرات سیاسی، توهین آمیز، نژادپرستانه یا تبعیض آمیز را منتشر نخواهیم کرد.

آیا می توانم بازخورد کاربر دیگر را قبل از ثبت نظرات خود ببینم؟

بازخورد مربوط به تحویل بسته را فقط پس از اینکه هر دو کاربر نظرات خود را ثبت نمودند ، می توانید مشاهده کنید. این قانون برای ثبت بیطرف بازخورد شماست و سبب اطمینان بیشتر سیستم بازخورد میشود. پس از اتمام مهلت 3 روز بازخورد کاربران منتشر خواهد شد.

آیا سیستم پرداخت امن است و چگونه می توانم مبلغ توافق شده را دریافت کنم؟

سیستم پرداخت آنلاین ببرینو بسیار ایمن است! در خارج از کشور با استفاده از (PayPal و یا ترنسفر وایز) می توانید با امنیت کامل مبلغ توافق شده را دریافت کنید. در داخل کشور نیز میتوانید از طریق درگاه های امن XX مبلغ مورد نظر را دریافت کنید.

آیا می توانم پرداخت های نقدی را بپذیرم؟

به هیچ صورت، پذیرش پرداخت های نقدی در خارج از سیستم ببرینو به دلایل ذیل مجاز نیست: قابل ردیابی و رهگیری نیست. ایمن نیست. اگر مشکلی در پرداخت وجود داشته باشد، نمی توان فهمید که چه کسی حقیقت را می گوید؟ اگر پرداخت قابل پیگیری نیست، بنابراین ما هم نمی توانیم به هیچ وجه به شما در حل اختلاف کمک کنیم! هزینه خدمات این سرویس برای برنده ها کاملا رایگان است بدین معنی که برنده همیشه مبلغ توافق شده را دریافت می کند و کاربر فرستنده کارمزد ببرینو را می پردازد. ببرینو برای امور خیریه، کارمزدی دریافت نمی‌کند. لطفا بدین منظور با مجموعه ما (لینک) تماس بگیرید.

چگونه می توانم یک کاربر خوب باشم؟

همیشه به یاد داشته باشید که فرد دیگری تصمیم گرفته است تا اعتمادش را با کالای خود به شما دهد. مطمئنا شما نمی خواهید آنها را ناامید کنید، نه؟ ببرینو بر اساس احترام متقابل شکل گرفته، با طرف مقابل با نهایت احترام برخورد نمایید حتماً مرسوله را در مکانی امن که خطر شکستن یا آسیب رساندن به آن وجود ندارد، نگهداری کنید. به موقع به محل قرار خود بروید و کالا را در مکان مورد توافق به شخص مناسب تحویل دهید. اگر به هر دلیلی دیر رسیدید، طرف دیگر را در جریان بگذارید تا از این مسئله مطلع شود. تا حد امکان قرار ملاقات و یا تراکنش را در آخرین لحظه لغو نکنید!

آیا ببرینو سرویس ایمنی است؟

ببرینو به دلایل ذیل یک سرویس ایمن است: . داده ها و حسابهای کاربری ایجاد شده توسط تیم ببرینو بررسی و تایید شده اند. از آنجا که سامانه ببرینو توسط کاربران حقیقی ساخته شده است، تمام داده های موجود در این سیستم به طور مداوم کنترل و بررسی می شوند تا درجه بالایی از اطمینان حاصل شود. شما با مرور داده های هر کاربر، انتخاب می کنید که با چه کسی تعامل کرده و اقلام خود را تحویل دهید یا کالایی را تحویل بگیرید. در حساب کاربری هر کاربر می توانید تصاویر آنها، اطلاعات اصلی و تجارب قبلی آنها را بیابید. با استفاده از سیستم بازخورد، شما می توانید بررسی ها و رتبه بندی هایی را که سایر کاربران قبل از شما به جای گذاشته اند بررسی کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید. حضور تیم ببرینو در کنار شما دلیل دیگری بر این امر می باشد. تیم ببرینو همیشه حاضر و مشتاق است در هر شرایطی به شما کمک کند. در صورت نیاز به کمک، می توانید با ما در اینجا (لینک) تماس بگیرید. سیستم امن پرداخت توسط سامانه ببرینو مهیا شده است. ما کلیه تراکنش ها را رصد می کنیم و به لطف یک بستر ایمن و مطمئن، پردازش پرداخت ها در سریع ترین زمان و با ایمنی کامل توسط تیم ببریتو انجام می شود.

چرا برای استفاده از سامانه ببرینو نیاز به ارائه‌ی مدرک شناسایی وجود دارد؟

در سامانه ببرینو تلاش شده که تراکنش‌ها و تبادلات کالا، بدون نگرانی و با امنیت کامل انجام شود و امکان هیچ سوءاستفاده‌ای در آن نباشد و به همین دلیل به منظور جلوگیری از ایجاد حساب‌های کاربری تقلبی در سامانه ببرینو، مدارک شناسایی جهت احراز هویت از کاربران درخواست می‌شود. این موضوع، به همه‌ی کاربران ببرینو کمک می‌کند که با اطمینان خاطر و در کمال آرامش تراکنش مورد نظر خود را انجام دهند. این اطمینان به تمامی کاربران داده می‌شود که مدارک شناسایی صرفاً در راستای احراز هویت و اطمینان از عدم سوءاستفاده دریافت می‌شود و هیچ کاربرد دیگری ندارد و تمامی اطلاعات کاربران نزد ببرینو محفوظ می‌ماند. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید ، لطفا با ما در اینجا (لینک) تماس بگیرید.

کمک به محیط زیست، صرفه جویی مصرف سوخت و کاهش CO2

ببرینو یک روش مناسب برای سفر و تحویل مرسوله ها در میان افرادی است که برای پرواز از همان مسیر استفاده می کنند. این امر نه تنها برای کاربران فواید اقتصادی دارد، بلکه برای محافظت از محیط زیست نیز مهم است. هر سفر یا مرسوله ای که توسط کاربران ببرینو به اشتراک گذاشته میشود، از طریق صرفه جویی در مصرف سوخت به سیاره سبز ما کمک می کند.

من یک کودک یا نوجوان هستم. آیا می توانم از ببرینو استفاده کنم؟

برای استفاده از ببرینو باید حداقل 18 سال داشته باشید. استفاده یک کودک یا نوجوان در هر مرحله از خدمات ببرینو غیر قانونی است. با این حال، اگر نوجوان هستید و می خواهید از ببرینو استفاده کنید ، پیشنهاد می کنیم از والدین یا سایر بزرگسالان مسئول بخواهید از این سرویس برای شما استفاده کنند. مطابق با شرایط و ضوابط، ببرینو در هیچ صورت مسئولیتی در قبال عواقب مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به استفاده از خدمات توسط اشخاص زیر سن قانونی را نخواهد داشت.